• Home
 • Blog
 • Co dělají otolaryngologové? Otolaryngology také odkazují na lékaře ucha, nosu a krku (Ent).

Co dělají otolaryngologové? Otolaryngology také odkazují na lékaře ucha, nosu a krku (Ent).

Co dělají otolaryngologové? Otolaryngology také odkazují na lékaře ucha, nosu a krku (Ent).

Poskytují lékařskou i chirurgickou péči. Otolaryngologická onemocnění a poruchy se mohou vyskytnout u lidí v jakémkoli věku nebo pohlaví. Roky byly nejčastějšími návštěvníky otolaryngologických klinik, ačkoli lidé mladší 15 let vyrobeni z 20 procent návštěvníků.

Nejběžnějšími důvody pro návštěvy otolaryngologie byly problémy se sluchem, eachovou látkou nebo uchovou infekcí, a nosní přetížení.

Studie otolaryngologie se za posledních 50 let rozšířila a nyní se zaměřuje na hlavu a krk.

 • Uši: Léčba poruch sluchu je pro otolaryngology jedinečná.
 • NOS E: Chronická sinusitida je jednou z nejčastějších lékařských stížností v USA, přičemž přibližně 35 milionů dospělých dostává každoročně diagnózu této nemoci. Řízení nosní dutiny zahrnuje také léčbu alergií a problémů s pocitem čichu. /li>
 • Hlava a krk: Otolaryngologové mohou také léčit nemoci a poruchy, které ovlivňují obličej, hlavu a krk, včetně infekčních chorob, traumatu, deformit a rakoviny. V této oblasti by se otolaryngologie mohla překročit s dalšími specialitami, jako je dermatologie a ústní chirurgie.
 • Pole otolaryngologie se zaměřuje na sedm různých oblastí. Někteří otolaryngologové provedou další studii, aby se specializovali na jednu z nich a omezili své služby na svou specialitu. Spouštěče

 • Provádění chirurgického zákroku na obličeji, krku nebo uchu pro kosmetické, funkční nebo rekonstrukční účely
 • Ošetření nebo odstranění nádorů hlavy a krku, včetně nosu a krku
 • Řízení poruch krku
 • Léčba problémů s uši, včetně infekcí, nádorů a poruch nervové dráhy, které ovlivňují sluch a rovnováhu
 • účast na onemocněních OPT u dětí, včetně vrozených nemocí, včetně vrozených nemocí, včetně vrozených Anomálie a vývojové zpoždění
 • Řízení poruch nosu a dutin
 • Kvalifikace

  Aby bylo možné získat úplnou certifikaci od americké rady otolaryngologie (aboto) , uchazeči musí dokončit 4 roky vysoké školy a poté 4 roky lékařské fakulty.

  Poté musí dokončit rezidenční program 5 F Nadher roky. Značné množství času během prvního roku bude stráveno výcvikem v základní chirurgii, urgentní medicíně, kritické péči a anestézii. Poslední rok programu musí strávit jako hlavní rezident v rámci schválené instituce.

  Po tomto školení může stážista otolaryngolog absolvovat americkou radu Otolaryngology (ABOTO) pro certifikaci představenstva, sestávající z obou z obou Písemná a ústní zkouška. Společenstvo je 1 nebo 2letý průběh rozsáhlého školení, který se zaměřuje na jednu z osmi subspecialisů. Lékařské i chirurgické dovednosti k léčbě svých pacientů.

  Americká vysoká škola chirurgů (ACS) uvádí, že:

  „Chirurg otolaryngologa a krku je lékař, který byl připraven akreditovaným pobytovým programem, aby poskytoval komplexní lékařskou a chirurgickou péči pacientů s nemocemi a poruchami, které ovlivňují uši, respirační a horní alimentární systémy a související struktury hlavy a krku. “ Otolaryngologové.

  1) Problémy s dýchacími cestami

  dýchání obtíže Vazby se mohou pohybovat od mírných, jako je Stridor, až po život ohrožující, jako jsou těžké překážky v dýchacích cestách. Tyto problémy může způsobit řada různých základních podmínek. Letos a téměř 13 000 z těchto lidí zemře na tuto nemoc. hlen a dýchací potíže nosem. Infekce, růst polypů v nose nebo odchylkové septum mohou přispět k chronické sinusitidě. které rty, patro nebo oba se během růstu plodu plně nevyvíjejí. Rozštěpy se mohou lišit velikostí, od těch, které způsobují drobné problémy až po ty, které vážně zasahují do jídla, mluvení a dýchání. Stěna, která rozděluje nosní dutinu. od narození. Zranění nosu však může způsobit, že se septum později v životě odchyluje. ale může být také zodpovědné několik různých základních podmínek, jako je diabetes mellitus, mrtvice a nádory, které ovlivňují nervy nebo svalové reakce.

  Gastroezofageální refluxní onemocnění (GERD) je stav, ve kterém žaludeční kyselina a další obsah z trávicího traktu cestují do jícnu. Spodní část jícnu obvykle zabraňuje obsahu žaludku cestujícího nahoru. U lidí s GERD může být tento svěrač nefunkční, což může vést k pálení žáhy, bolesti na hrudi a polykání polykání. Všechny věkové kategorie a mají řadu možných příčin. Stárnutí, expozice hlasitému hluku, virům, srdečním podmínkám, poranění hlavy, mrtvice a nádorů by mohly vést k postupné ztrátě sluchu. mít potíže s pohybem jídla, tekutiny a slin z úst do žaludku. Tento stav se nazývá dysfagie a může způsobit nepohodlí, narušit výživu a vést k kašli a udušení. Nejméně pět minut v uplynulém roce.

  Tinnitus je vnímání zvuku, když není ve skutečnosti přítomen žádný vnější zdroj tohoto zvuku. Zhruba 1 z 5 lidí s podmínkou zažívá obtěžující tinnitus, závažnější forma, která může způsobit úzkost a negativně dopad na kvalitu života a funkční zdraví. Mandly a adenoidy v krku jsou součástí imunitního systému. Jejich úlohou je vzorkovat bakterie a viry, které vstupují do těla nosem a ústy, ale mohou být náchylné k opakujícím se infekcím, což by mohlo vést k chirurgickému zákroku.

  12) Vertigo a závratě

  Závratě je obecný termín pro popis pocitu světla a nerovnováhy. Vertigo je specifická forma závratě, která zahrnuje pocit spřádání nebo pocit pádu, když nedochází k pohybu. 13) Hlasové poruchy

  Mnoho stavů, včetně poškození hlasivek, virů, rakoviny a opakujícího se refluxu chronové kyseliny, mohou vést k poruchám hlasu. Nemoci mohou mít za následek chrapot, nižší hlasové rozteče, hlasovou únavu a úplnou ztrátu hlasu. Velký počet zdravotních problémů v rámci jejich speciality. Přehled obrovského rozsahu jejich práce. K tomuto postupu často dochází z kosmetických důvodů a zřídka vyžaduje pobyt gelarex kompozice v nemocnici. nebo růst polypu. Otolaryngologové vkládají nástroj zvaný endoskop do nosu, který jim umožňuje dívat se na dutiny. Postup může nastat při lokálním nebo obecném anestetiku. Ty se mohou vyvinout kdekoli v těle a identifikace je nezbytná pro definování účinného průběhu léčby.

  4) Plastická chirurgie obličeje

  Tento typ chirurgického zákroku může být buď rekonstrukční nebo kosmetický. Otolaryngologové mohou opravit vrozené anomálie, jako jsou rozštěpky nebo podmínky, které jsou výsledkem nehod, předchozí chirurgie nebo rakoviny kůže..

  5) Umístění trubice myringotomie a tlaku (PE)

  Pro lidi, kteří zažívají opakující se infekce středního ucha nebo ztrátu sluchu v důsledku tekutiny v uchu, může chirurg umístit trubice skrz Ušní bubín umožňuje vzduch do středního ucha.

  PE zkumavky mohou být krátkodobé nebo dlouhodobě. Chcete-li zmírnit tlak vyplývající z nadměrného nahromadění tekutiny.

  mohou také pomoci vypustit hnis ze středního ucha. Jedná se o hlavní formu chirurgického zákroku k odstranění rakovinných lymfatických uzlin z krku, prováděné při celkovém anestetiku. Rozsah chirurgického zákroku závisí na šíření rakoviny. žláza a hlavní krevní cévy z této oblasti. Postup může probíhat při lokálním nebo obecném anestetiku a zahrnuje otolaryngologa oddělujícím podšívku nosního průchodu od podkladové chrupavky. ) Chirurgie pro chrápání nebo obstrukční spánkové apnoe (OSA)

  Otolaryngologové mají řadu chirurgických řešení pro chrápání a OSA. Mohou odstranit přebytečnou tkáň měkkého patra pro otevření dýchacích cest, například s radiofrekvenční tepelnou ablací, aby se snížila objem tkáně. Riziko kolapsu. Otolaryngologové mohou odstranit celou nebo část nebo všechny štítné žlázy v případech rakoviny štítné žlázy, podezřelých hrudčí, překážky větrovku nebo jícnu nebo hypertyreóz. Tonzilektomie je chirurgické odstranění mandlí a adenoidektomie je chirurgické odstranění adenoidů. Obecně jsou nezbytné pro léčbu opakujících se infekcí nebo dýchacích problémů.

  Toto je postup k vytvoření otvoru krkem do průdušnice. Otolaryngolog může do tohoto otvoru vložit trubici, aby poskytla dýchací cesty nebo odstranila sekrece z plic.

  12) Tympanoplastika

  Tento typ chirurgického zákroku může opravit jakýkoli defekt v ušním bubínku štěpem nebo řešit kostní onemocnění středního ucha. Tympanoplastika slouží k uzavření perforací, zlepšení sluchu a odstranění onemocnění ze středního ucha.

  Postup může probíhat v ambulantním prostředí.

  AAO-HNS uvádí, že otolaryngologové jsou nejvhodnějšími lékaři pro léčbu poruch uší, nosu, krku a jakýchkoli struktur souvisejících s hlavou a krkem.

  , jak se specializují na obou léků i Chirurgie, obvykle nemusí odkazovat pacienty na jiné lékaře k následné léčbě. Nos, krk, hlava a krk. Budou přejít na 51 měsíců progresivního vzdělávání na specializaci, po které absolvují certifikační zkoušku Aboto Board. krk a chronická sinusitida. Otolaryngolog také pomáhá s vertigo a závratě, strukturálními problémy v nose a ztrátou sluchu, mezi mnoha dalšími zdravotními problémy. a odstranění nádoru. Budou také schopni provádět plastickou chirurgii obličeje, myringotomie a chirurgie štítné žlázy, jakož i odstranění adenoidů a pankreasu. /GERD

 • Ušní, nos a krk
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents