• Home
 • healthblog
 • Jednak niektóre badania krwi są wykorzystywane do diagnozowania choroby

Jednak niektóre badania krwi są wykorzystywane do diagnozowania choroby

Jednak niektóre badania krwi są wykorzystywane do diagnozowania choroby

Oficjalna witryna Maasalong — recenzje użytkowników, cena i miejsce zakupu

Mówi, że obecnie w praktyce klinicznej nie ma badania krwi, które generalnie wykrywa proces nowotworowy w organizmie. Jednak niektóre badania krwi są wykorzystywane do diagnozowania choroby.

Na przykład liczba białych krwinek, szybkość opadania erytrocytów czy aktywność dehydrogenazy mleczanowej w badaniach krwi pozwalają podejrzewać raka, ale nie potwierdzają diagnozy.

Janeliūnienė mówi, że testy markerów nowotworowych mogą być wykorzystywane do wykrywania niektórych rodzajów raka, ponieważ szukają określonych substancji związanych z określonymi nowotworami. Jednak wyniki testów markerów nowotworowych są oceniane tylko w połączeniu z wynikami innych badań, takich jak biopsja lub radiologia.

Według American Cancer Society u 1 na 2 mężczyzn i 1 na 3 kobiety zostanie zdiagnozowany rak w ciągu ich życia.

Niedawny raport Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem (AACR) ujawnia, że ​​więcej ludzi niż kiedykolwiek żyje dłużej i bardziej satysfakcjonująco po zdiagnozowaniu raka w Stanach Zjednoczonych, ponieważ liczba osób, które przeżyły raka, przekroczyła w tym roku 18 milionów. A jednak szacuje się, że w 2022 roku z powodu raka zginie około 600 000 Amerykanów.

Zasoby:

GRAAL. GRAIL ogłasza ostateczne wyniki badania przesiewowego wczesnego wykrywania wielu nowotworów PATHFINDER na kongresie ESMO 2022 .

Galeria. Co by było, gdybyś wykrył raka wystarczająco wcześnie, by coś zmienić .

NHS Anglia. Wersja próbna galerii .

AACR. Raport o postępach w leczeniu raka 2022 .

W Stanach Zjednoczonych łącznie 21 stanów, wraz z Waszyngtonem, zezwala na rekreacyjne używanie marihuany. Skuteczność i bezpieczeństwo marihuany są nadal przedmiotem dyskusji.

Kluczowe dania na wynos:

 • Miasto Nowy Jork otworzyło w czwartek pierwszą zatwierdzoną aptekę z marihuaną rekreacyjną w stanie Nowy Jork.
 • Według CDC marihuana jest najpopularniejszym federalnie nielegalnym narkotykiem w Stanach Zjednoczonych.
 • Ważne jest, aby uważać na fałszywie reklamowane produkty z marihuaną i nie spożywać ich w nadmiernych ilościach.

W czwartek swoje podwoje otworzyła pierwsza apteka z marihuaną rekreacyjną w stanie Nowy Jork. Hot spot w Nowym Jorku jest skazany na sukces w największym mieście kraju, ale istnieją pewne obawy dotyczące konopi indyjskich.

Obecnie w stanie Nowy Jork istnieje wiele nieuregulowanych aptek z marihuaną zawierających szkodliwe chemikalia.

Nowa przychodnia w Big Apple jest obsługiwana przez organizację non-profit o nazwie Housing Works. Misją grupy jest rzecznictwo w sprawie trwającej bezdomności i kryzysów związanych z HIV/AIDS. Cały dochód z Housing Works Cannabis Co. wspiera wysiłki w Housing Works.

Charles King, dyrektor generalny Housing Works, podkreśla, że ​​nowe otwarcie to coś więcej niż tylko przychodnia dla konsumentów konopi indyjskich.

„Dla nas ta przychodnia jest okazją do zapewnienia możliwości zatrudnienia osobom, które doświadczyły szkód związanych z kryminalizacją konopi” – powiedział King. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zapewnić ciągłe szkolenia, aby pomóc ludziom w rozwoju kariery związanej z konopiami indyjskimi, oprócz edukowania naszej społeczności na temat konopi indyjskich w miarę ewolucji rynku”.

Drzwi nowej przychodni zostały otwarte o godzinie 16:20, co jest liczbą mającą znaczenie w kulturze konopi. Housing Works Cannabis Co. oferuje różnorodne produkty, w tym papierosy z chwastów (joint), waporyzatory i jadalne formy konopi.

Nowa przychodnia jest obecnie tylko gotówkowa z ograniczonym menu, ale planuje dodać więcej produktów z konopi indyjskich w najbliższej przyszłości. Zgodnie ze swoją stroną internetową, Housing Works Cannabis Co. opracowuje system zamówień i dostaw online.

Więcej przychodni regulowanych przez stan ma się pojawić po tym, jak 21 listopada 2022 r. Rada Kontroli Konopi wydała pierwsze 36 zezwoleń na sprzedaż detaliczną dla dorosłych. Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul pochwaliła nowe otwarcie w czwartkowym komunikacie prasowym.

„Pierwsza legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych jest historycznym kamieniem milowym w nowojorskim przemyśle konopnym” – powiedział gubernator Hochul. „Dzisiejszy dzień to dopiero początek i nie mogę się doczekać kontynuacji naszych wysiłków na rzecz umocnienia Nowego Jorku jako narodowego modelu bezpiecznego, sprawiedliwego i integracyjnego przemysłu, który teraz budujemy”.

Przed przybyciem Housing Works Cannabis Co. wiele fałszywie reklamowanych produktów THC mogło swobodnie wędrować po Nowym Jorku. Opublikowane badanie wykazało ponad 2000 hospitalizacji i 60 zgonów, głównie z powodu nielegalnych dodatków w produktach do waporyzacji THC.

Wiele samoreklamowanych produktów z konopi indyjskich zawierało E. coli, pestycydy, metale ciężkie i salmonellę.

Co to jest marihuana?

Marihuana lub konopie indyjskie mają wiele innych pseudonimów, w tym chwast, doniczkę, kwiat i inne, w zależności od użytkownika. Konopie zawierają wiele różnych kannabinoidów, w tym najbardziej znany tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC daje więcej euforii, podczas gdy CDB nie.

Sposoby spożywania marihuany obejmują:

 • Stawy (wyglądają podobnie do papierosa)
 • Blunty (zawijanie cygar)
 • Vape (urządzenia elektroniczne)
 • Artykuły spożywcze (żywność lub napoje zawierające konopie indyjskie)

Dabbing to wdychanie skoncentrowanego oleju z konopi indyjskich, zwykle zawierającego wyższą moc THC. Centrum Kontroli Chorób (CDC) mówi, że jest znużone szkodliwymi chemikaliami zawartymi w niektórych wysoko skoncentrowanych formach THC.

Marihuana w USA

Marihuana jest najczęściej spożywanym federalnie nielegalnym narkotykiem. Według CDC co najmniej 48,2 miliona Amerykanów użyło tego narkotyku raz.

Chociaż marihuana jest legalna rekreacyjnie w 21 stanach oraz w stolicy kraju, na szczeblu federalnym jest substancją z wykazu I na mocy Ustawy o substancjach kontrolowanych. Niektóre lokalne władze miejskie i powiatowe podjęły działania w celu dekryminalizacji posiadania marihuany w stanach, w których narkotyk nie jest legalny do użytku rekreacyjnego.

Wielu zwolenników marihuany podkreśla jej zdolność do łagodzenia różnych dolegliwości, w tym bólu i niepokoju. Jednak dane dotyczące skuteczności marihuany są niewystarczające, aby stwierdzić, że przewyższa ona inne środki.

Niedawny artykuł Healthnews dotyczył badania porównującego wpływ marihuany na płuca ze zwykłymi papierosami tytoniowymi. Ostatecznie dowody wykazały, że ci, którzy palili papierosy razem z marihuaną, mieli więcej komplikacji.

CDC wspomina o możliwych zagrożeniach dla zdrowia związanych z marihuaną. Trzydzieści procent użytkowników marihuany nabywa zaburzenia związane z używaniem marihuany, sygnalizujące oznakę uzależnienia od narkotyku. Podczas używania marihuany ważne jest, aby wziąć pod uwagę umiar.

Inne zagrożenia obejmują:

 • Zatrzymuje rozwój mózgu u nieletnich użytkowników.
 • Szybkie bicie serca, prowadzące do zwiększonego ryzyka udarów i innych chorób serca.
 • Może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów, spowalniając czas reakcji.

Wcześniejsze badania wykazały, że spożywanie fast foodów zwiększa ryzyko otyłości. Nowe amerykańskie badania badają, czy popularna amerykańska dieta wpływa na częstość występowania chorób wątroby.

Opublikowany w poniedziałek projekt Keck Medicine z USC wykazał, że ci, którzy chcą ograniczyć fast foody, dokonują dobrych wyborów dla swojego zdrowia. Dane pokazują, że fast foody są skorelowane z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby.

Według danych amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) dotyczących spożycia fast foodów, kuchnia ta jest podstawą w Ameryce, a ponad 36% dorosłych Amerykanów spożywa fast foody każdego dnia.

Wątroba jest drugim co do wielkości narządem w ciele po skórze, pomaga rozdzielać składniki odżywcze i odpady, gdy przechodzą przez układ pokarmowy. Choroba wątroby może odnosić się do wielu stanów, opublikowane wczoraj badanie koncentruje się przede wszystkim na niealkoholowej stłuszczeniowej chorobie wątroby (NAFLD). Choroba ta jest spowodowana zwiększoną obecnością tłuszczu w wątrobie.

Główne objawy niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby to zmęczenie i ból lub dyskomfort w prawej górnej części brzucha.

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, powszechna postać przewlekłej choroby wątroby w Stanach Zjednoczonych. Osoby z tą chorobą mogą rozwinąć bardziej agresywne formy, które mogą prowadzić do niewydolności wątroby. Ta choroba, niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby, powiela te same konsekwencje, co formy spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu.

Głównym prekursorem niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby jest otyłość. Główny autor nowych badań i hepatolog z Keck Medicine, Ani Kardashian (MD), podkreśla to w komunikacie prasowym Keck Medicine of USC.

„Zdrowa wątroba zawiera niewielką ilość tłuszczu, zwykle mniej niż 5%, a nawet umiarkowany wzrost tłuszczu może prowadzić do niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. Poważny wzrost tłuszczu w wątrobie u osób z otyłością lub cukrzycą jest szczególnie uderzający i prawdopodobnie wynika z faktu, że te schorzenia powodują większą podatność na gromadzenie się tłuszczu w wątrobie”.

Hepatolog z Keck Medicine, Ami Kardashian, MD

Opcje fast foodów są obfite w USA Kardashian twierdzi, że spożycie fast foodów znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 50 lat, a COVID-19 odegrał rolę w tym wzroście w ostatnich latach. Popularne fast foody z obsługą drive-thrus były w czasie pandemii znacznie łatwiej dostępne niż wiele restauracji z pełnym zakresem usług.

Co ciekawe, im wyższa klasa ekonomiczna dana osoba w USA, tym bardziej prawdopodobne jest, że spożywa fast food, na podstawie danych CDC. Ponadto grupą rasową o największym spożyciu fast foodów byli czarni nie-Latynosi – 42,4%, ale żadna grupa rasowa nie jadła mniej niż 31%.

Badanie Keck Medicine z USC oceniło 4000 dorosłych i porównało wyniki pomiarów stłuszczenia wątroby z ich spożyciem fast foodów. Liczby z ankiety pokazują, że 52% spożywało fast food, a 29% spożywało jedną piątą lub więcej swoich kalorii z fast foodów – wszyscy doświadczyli wzrostu poziomu tłuszczu w wątrobie.

Artykuły spożywcze sklasyfikowane w badaniu jako fast food to pizza lub jedzenie z lokalu samochodowego bez kelnerów.

„Jeśli ludzie jedzą jeden posiłek dziennie w restauracji typu fast-food, mogą myśleć, że nie wyrządzają szkody” – powiedziała Kardashian. „Jednakże, jeśli ten jeden posiłek stanowi co najmniej jedną piątą ich dziennych kalorii, narażają swoją wątrobę na ryzyko”.

Niskokaloryczne produkty spożywcze istnieją. W wielu przypadkach przeglądanie liczby kalorii w menu fast-food można uzyskać online, ale wielu Amerykanów ma trudności z pełnym przejściem na te produkty. CDC stwierdziło, że częstość występowania otyłości w Stanach Zjednoczonych w latach 2017-2020 wyniosła 41,9%.

Wyeliminowanie pokarmów bogatych w węglowodany i napojów słodzonych cukrem pomoże zredukować ilość dodanych kalorii przy niewielkich korzyściach odżywczych.

Contents