• Home
  • Blog
  • Lékaři jí fakticky udělili rozsudek smrti

Lékaři jí fakticky udělili rozsudek smrti

Lékaři jí fakticky udělili rozsudek smrti

Přečtěte si celý příběh na The Atlantic Wire.

"

Zde je úplný seznam toho, co jsem jedl, v té či oné podobě, v den, kdy jsem toto napsal:

Kapusta, hořčice, mrkev, celer, cibule, houby, quinoa, amarant, pinto fazole, červená řepa, pastinák, tuřín, žlutý hrášek, hnědá rýže, kimchi, fialové zelí, máslová dýně, borůvky, banán, konopná semínka, lněný olej , lupínkový hrášek, jablko, kešu oříšky, mandle, dýňová semínka, pistáciové oříšky, česnek, brokolice, rozinky, granola, avokádo, polenta, salsa, pár slaných oříšků, kousek rozinkového toastu s meruňkovým džemem, tofu, káva, olivový olej , harisa, cizrna, rajčata, malá hrst čokoládových lupínků, pár piv … a vitamín.

Pro vegany, se kterými snídám každý všední den ráno v Casa de Luz v Austinu v Texasu, je to standardní denní pomazánka. 43 samostatných rostlinných potravin, pár zpracovaných položek, trocha alkoholu a kofeinu, velmi málo sacharidů, pilulka B-12. Výživa je proměnlivá záležitost, ale hádám, že většina odborníků by to považovala za dobře vybranou řadu grubů. Zítra se možná zvednu, ale teď, na konci dne, mám pocit, že bych mohl vylézt na Everest. Jídlo cardio active pravdivé recenze bylo také vynikající.

Zmiňuji tento seznam, abych nabídl osobní protipříběh ke stále populárnějšímu a rozhodně zatvrzelému "Jsem zotavující se vegan" příběhová linie. Možná inspirovaný Lierre Kieth’s Vegetariánský mýtus, kniha, která zaznamenává autorovu prohranou bitvu s rostlinnou stravou, blogeři ucpali sítě gurmánů úzkostnými popisy únavy, nemocí, vypadávání vlasů, úzkosti, snížené chuti na sex a duševního zhroucení po vysazení živočišných produktů. Problém s těmito účty, pokud mohu říci, je ten, že ti, kteří udělali veganský skok (a já je za to chválím), tak učinili bez náležité péče o podrobnostech inteligentního veganství. Někdo může žít z bramborových lupínků, hrnce a třešňové sody a říkat si vegan. O to se evidentně pokoušelo mnoho recidivistů.

Pro ty, kteří to chtějí, je rostlinná strava také silným politickým komentářem k našemu rozbitému potravinovému systému.

Ať už vás přesvědčí kniha jako např Čínská studie nebo ne, není sporu o tom, že strava bohatá na rostlinné, nezpracované potraviny je chytrou dietou. Nejde mi o to, abych naznačoval, že strava obsahující skromné ​​množství libového masa nemůže být zdravá. Určitě může být. Místo toho chci zopakovat stejně zdravé důsledky zdravé veganské stravy. Dokážu najít milion výmluv, proč se člověk prostě nemůže stát veganem – sýr! jogurt! smetana v mé kávě! — ale tvrzení, že veganství, když je děláno správně, není zdravé, je jen obyčejná sranda.

Pro mě je nejpřesvědčivější důkaz podporující zdravou veganskou stravu neoficiální. Vegani, kteří často navštěvují Casa de Luz, mou snídaňovou (a často i obědovou) destinaci, jsou vzorem dobrého zdraví. Mnozí z nich jsou výrazně starší než já – je jim 50, 60 a 70 let – ale houpají se s intenzitou září a vypadají mnohem mladší (v některých případech až o 20 let), než jsou. Tu a tam se připojí místní veganský hrdina – John Mackey (zakladatel Whole Foods), Rip Esselstyn (průkopník diety Engine 2), známý hudebník, který zůstane nejmenovaný – a my budeme zírat obdivem. Každodenní realita je však taková, že asi tucet obyčejných lidí, se kterými jím, udělalo mimořádné věci jako přímý výsledek inteligentního veganství. Zvítězili nad obezitou, chronickými nemocemi, depresí a řadou poruch souvisejících s jídlem tím, že výhradně jedli vzrušující rozmanitost rostlin. Pokud existuje jedna lekce, kterou jsem se naučil jíst s ostřílenými vegany, je to tato: strava posiluje.

Kromě anekdot samozřejmě existují značné vědecké důkazy, které ukazují, že veganství je chytrý způsob stravování. Akademie výživy a dietetiky říká, že dobře naplánovaná veganská (a vegetariánská) strava ano "zdravé, nutričně adekvátní a mohou poskytovat zdravotní výhody při prevenci a léčbě určitých onemocnění." Toto je však mnohem opatrnější hodnocení, než naznačují mnohé studie.

Podle jedné studie "vegetariánská a veganská strava je účinná při léčbě a prevenci několika chronických onemocnění." Úprava nízkotučné veganské stravy může podstatně zmírnit dopady diabetu 2. typu, revmatoidní artritidy a Parkinsonovy choroby. Veganství snižuje riziko rakoviny tlustého střeva. Vegani mají lepší "antioxidační stav" než nevegani. Veganství je v boji proti obezitě účinnější než jiné předepsané diety, jako například dieta propagovaná Národním vzdělávacím programem o cholesterolu. Bylo prokázáno, že veganství snižuje rizikové faktory spojené se srdečními chorobami. Jak vysvětluje Dr. Michael Greger, ředitel veřejného zdraví Humane Society of United States, "Rostlinná strava je jako jediné kontaktní místo proti chronickým onemocněním."

Mohl bych pokračovat v tomto vědeckém duchu, ale opět jsou to příběhy osobní transformace, které dělají největší dojem. Jasmin Singer, ředitelka Our Hen House, píše v aktuálním vydání VegNews profily kdysi morbidně obézního diabetika, který se stal veganem, zhubl přes sto kilo, vyléčil si cukrovku a nyní káže ctnosti na svých webových stránkách. Singer dále vypráví zkušenost babičky Dr. Gregera, která ve svých 60 letech podstoupila dvě operace bypassu a byla upoutána na invalidní vozík kvůli vysilující bolesti na hrudi. Lékaři jí fakticky udělili rozsudek smrti. Poté, co přijala přísnou rostlinnou stravu, přišla o invalidní vozík, dramaticky se zlepšilo její zdraví a až do svých 90 let žila aktivním životem. Zvláště dojemný je Singerův vlastní příběh. Když jí bylo 31, její lékař prohlásil, že je na dobré cestě k časnému srdečnímu onemocnění – až příliš známá situace pro lidi ve věku 30 let, kteří se nikdy předtím nestarali o vysoký cholesterol nebo nárůst triglyceridů. Po programu Eat to Live Dr. Joela Furmana zhubla 80 liber a nyní je nanejvýš zdravou veganskou aktivistkou, která pomáhá ostatním vyhnout se cestě, po které kdysi klopýtla.

Proměny iniciované zdravou veganskou stravou jdou daleko za hranice fyzického zdraví. Pro ty, kteří to chtějí, je rostlinná strava také silným politickým komentářem k našemu rozbitému potravinovému systému. Co je na těchto osobních příbězích tak přesvědčivé – kromě inspirativního poselství – je skutečnost, že se díváme na dietu, z níž je konečným příjemcem jedinec. Zdravé veganství výslovně neslouží žádným korporátním nebo průmyslovým bohům. Ve skutečnosti jde proti těmto zájmům. Běžně mi říkají manažeři velkých potravinářských společností (ano, mluvím s těmito lidmi), že se ani v nejmenším nezajímají o rostoucí zájem o místní, udržitelné a humánně chované živočišné produkty. Koneckonců, vždy mohou kooptovat alternativy, pokud alternativy začnou ukrajovat z podílu na trhu. Obávají se, že lidé přestanou jíst zvířata úplně. Právě veganství je drží v noci vzhůru. Dokud lidé budou jíst maso, jsou šťastní. (Jediný případ, kdy jsem kdy slyšel, že 50 velkých potravinářských manažerů upadlo do ohromeného kolektivního ticha, bylo, když jsem obšírně hovořil o četných výhodách veganství v projevu, který jsem přednesl National Corn Growers Association.)

Pokud vás láká vyhlídka, že zároveň budete dělat noční můry firemním potravinářským manažerům a zároveň dosáhnout osobního dietního posílení – nemluvě o snížení vaší uhlíkové stopy a minimalizaci utrpení zvířat –, pak je veganství pro vás. Ale jde o to: Musíte to dělat správně a dělat to správně znamená konzumovat širokou škálu rostlin bohatých na živiny. Dobrý začátek k tomu, jak to udělat, je k dispozici v těchto knihách a na těchto webových stránkách: 21-Day Vegan Kickstart; Staňte se veganem: Kompletní průvodce osvojením zdravé rostlinné stravy; Vegan pro život: Vše, co potřebujete vědět, abyste byli zdraví a fit na rostlinné stravě; VeganHealth.org.

Hvězda Food Network žije s cukrovkou tři roky, jak už víme, ale nejúžasnější částí tohoto příběhu může být reakce Americké diabetické asociace.

Obrovský poprask kolem diabetu 2. typu Pauly Deenové je pochopitelný. Je koneckonců královnou vysoce kalorické jižanské kuchyně. A míra cukrovky je obzvláště vysoká na jihu.

Možná méně pochopitelná je reakce Americké diabetické asociace. Jak bylo oznámeno New York Times:

Dědičnost podle Americké diabetické asociace vždy hraje určitou roli. "K cukrovce 2. typu se nemůžete jen tak najíst," řekla Geralyn Spollett, ředitelka vzdělávání skupiny.

Špatně. K diabetu 2. typu se rozhodně můžete stravovat.

Diabetes 2. typu úzce souvisí s nadváhou a obezitou. Ne, ne každý s nadváhou onemocní cukrovkou 2. typu. Ale většina lidí, kteří mají diabetes 2. typu, trpí nadváhou.

První obranná linie? Zhubněte pár kilo. I relativně malý obrat v rovnováze kalorií může způsobit vymizení příznaků diabetu 2. typu a snížení nebo odstranění potřeby léků.

Deen nezmiňuje váhu jako faktor svého onemocnění ani hubnutí jako účinnou léčbu. Místo toho je nyní mluvčí drogy Victoza.

Podle TimesDean říká, že je elitářské kritizovat její jídlo:

Víte, ne každý si může dovolit zaplatit 58 dolarů za prvotřídní žebro nebo 650 dolarů za láhev vína. Moji přátelé a já vaříme pro běžné rodiny, které se starají o krmení svých dětí a placení účtů.

Opravdu? Myslí si Deen, že si tyto rodiny mohou dovolit platit 500 dolarů měsíčně, které farmaceutické společnosti účtují za Victozu? Victoza stojí i jinak. Musí se podávat injekčně a není přesně benigní:

Victoza se nedoporučuje jako první lék k léčbě cukrovky. Victoza není inzulín a nebyl studován v kombinaci s inzulínem… Není známo, zda je přípravek Victoza bezpečný a účinný u dětí. Victoza se nedoporučuje používat u dětí.

Ve studiích na zvířatech způsobila Victoza u některých potkanů ​​a myší nádory štítné žlázy – včetně rakoviny štítné žlázy. Není známo, zda přípravek Victoza způsobuje nádory štítné žlázy nebo typ rakoviny štítné žlázy nazývaný medulární karcinom štítné žlázy (MTC) u lidí, který může být smrtelný, pokud není včas zjištěn a léčen…. Zánět slinivky břišní (pankreatitida) může být závažný a vést k smrti.

Společnost také doporučuje:

Victoza je injekční lék na předpis, který může zlepšit hladinu cukru v krvi (glukózu) u dospělých s diabetem 2. typu, pokud se používá spolu s dietou a cvičením.

Dieta a cvičení? Proč to prostě neudělat na prvním místě?

Pokud jde o Americkou diabetickou asociaci: její nezájem o propagaci stravy a cvičení lze snadno vysvětlit. Je financován farmaceutickými společnostmi.

Před několika lety jsem měl přednášku na výroční schůzi Asociace a byl jsem ohromen množstvím farmaceutických společností, které na veletrhu předaly věci – psací bloky, pera a držáky na pásky, ale také laboratorní pláště a stetoskopy. Velká část vědeckého setkání byla věnována drogovým studiím. Na jediném zasedání toho roku jsem hovořil o dietních otázkách. A Coca-Cola sponzorovala relaci o cukrech při cukrovce.

Deenovo jídlo je nejlepší jíst s mírou. Udělala by více pro své zdraví a zdraví svých fanoušků, kdyby svou přítomnost v televizi využila k propagaci zdravějšího životního stylu.

Obrázek: NBC, Peter Kramer/AP.

Tento příspěvek se také objeví na Food Politics, an Atlantik partnerské stránky.

VÍCE OD MEDGADGET Nový lékařský projektor Canon kompatibilní s DICOM HE Healthcare představuje Discovery NM 630 SPECT Radiopaedia Teaching Files nyní také v HS na iPadu

Multidisciplinární tým inženýrů z University of Washington a University of California, Santa Cruz, vyvinul chirurgického robota, nazvaný Raven 2, pro použití jako open source platforma pro výzkum chirurgické robotiky. Výzkumníkům na Harvardu bude zpřístupněno sedm jednotek Raven 2; Johns Hopkins; University of Nebraska-Lincoln; Kalifornská univerzita, Berkeley; a University of California, Los Angeles, zatímco zbývající dva systémy zůstanou na University of California, Santa Cruz a University of Washington.

Raven 2 je chirurgický robot se sedmi stupni volnosti, kompaktní elektronikou a dvěma křídlovitými rameny, která jsou zakončena drobnými drápky určenými k provádění operací na simulovaných pacientech. Software robota je kompatibilní s robotickým operačním systémem, open-source platformou pro robotické kódování.

Tento open-source přístup spolu s poskytováním jednotek Raven 2 zúčastněným školám má za cíl urychlit tempo vývoje chirurgické robotiky. Tím, že výzkumníkům šetří čas a úsilí při vývoji jejich vlastních softwarových řídicích systémů a poskytuje společnou platformu pro výzkum hardwaru, lze více času věnovat sdílení softwarových vylepšení, replikaci experimentů a spolupráci.

Podle tiskové zprávy již zúčastněné školy připravily řadu výzkumných projektů pro jednotky Raven 2:

Harvardští strojní inženýři pracují na "tlukoucí srdce" chirurgie, kde robot kompenzuje pohyb tlukoucího srdce, takže chirurg může operovat jako na statickém povrchu. Počítačoví vědci Johna Hopkinse pracující na analýze obrazu, překrývající zorné pole chirurga na standardních lékařských snímcích. Výzkum UW o silové zpětné vazbě , pomocí strojové inteligence k vytvoření bariér kolem věcí, kterým se chirurg musí vyhnout, a atraktivních silových polí kolem objektů, kterých se chce chirurg dotknout.

Inženýrský tým informoval o svém pokroku a zveřejnil některá videa Raven 2 v akci na blogu vývoje Raven 2. Tento projekt bude mít určitě obrovský dopad na oblast chirurgické robotiky a budeme netrpělivě sledovat jeho vývoj.

Tisková zpráva: Chirurgické roboty poskytnou open-source platformu pro lékařské…

Tento příspěvek se také objeví na medGadget, an Atlantik partnerské stránky.

K navigaci v určitých částech New Yorku – jmenovitě Queens a velkou část Manhattanu – stačí umět počítat. Ve čtvrtích na Manhattanu, jako je West Village a většina Brooklynu, jsou věci o něco složitější. Už se nemůžete spoléhat na logický očíslovaný postup ulic a tříd a musíte se místo toho spoléhat na nějaký jiný obrázek ve vaší hlavě.

Psychologové už nějakou dobu debatují o tom, jak ten obrázek vypadá. Někteří věří, že se musíme orientovat podle místních referenčních bodů. Podle této teorie jsme ztraceni, dokud neuvidíme tu určitou ulici nebo určitý orientační bod, v kterémžto bodě se nám v mysli vynoří zbytek sítě. Jiní tvrdí, že naším mentálním kartografem je zkušenost. Tato myšlenka naznačuje, že pokud dostatečně proplouváte městem, vytvoříte si prostorovou paměť, která vám pomůže najít cestu bez ohledu na to, kterým směrem čelíte; zároveň, pokud je to pravda, mělo by být těžší dosáhnout cíle, který je dále od vašeho známého výchozího bodu.

Třetí alternativa naznačuje, že náš interní systém GPS je informován častým prohlížením map. Jinými slovy, čím více času strávíme hledáním trasy na Mapách Google, tím více se naše mysl může seznámit s oficiálně zdokumentovaným obrysem našeho města, spíše než s tím, který jsme vytvořili na základě vlastních zkušeností.