Operace je také mimořádně delikátní a malá.

Operace je také mimořádně delikátní a malá.

S lidmi, kteří se předběžně zaregistrovali pro téměř 2000 vakcín, které jsme dostali, plánujeme očkovat 500 lidí (pátek) a zbytek během víkendu,“ uvedl v prohlášení hlavní klinický ředitel Dr. Jeff Stalnaker.

"Nabídkou této vakcíny lidem ve věku 65 let a starším, stejně jako zdravotnickým pracovníkům, kteří se přímo starají o pacienty, můžeme všichni přispět k boji proti tomuto viru," řekl Stalnaker.

"Těšíme se, že brzy obdržíme další zásilky, abychom mohli pokračovat v našem úsilí chránit Brevard," řekl.

K dnešnímu dni stát přidělil 4 900 dávek vakcíny Moderna okresu Brevard pro použití floridským ministerstvem zdravotnictví-Brevard pro očkování autem ve Vieře. Kraj obdržel první zásilku 3500 dávek minulý týden a dalších 1400 dávek ve středu.

S nejnovější dodávkou 1 400 dávek bylo ministerstvo zdravotnictví schopno naplánovat lidi, kteří původně telefonovali na horkou linku oddělení – když ještě přijímala hovory –, ale nedostali schůzku.

V současné době neprobíhá žádná nová schůzka z důvodu omezených zásob. Neexistuje žádný čekací seznam a nejsou přijímány schůzky.

Jakmile bude k dispozici více vakcín, schůzky na očkování proti COVID-19 prostřednictvím ministerstva zdravotnictví bude možné provést online prostřednictvím platformy Eventbrite na následujícím odkazu: https://brevardcovidvaccine.eventbrite.com

Ředitel komunikace okresu Brevard Don Walker uvedl, že 2 209 lidí, kteří mají nárok na očkování proti COVID-19, bylo očkováno za 21 hodin očkovacích operací od pondělí do čtvrtka v rámci bezplatného očkovacího programu pouze na schůzku.

Alkotox: Životní lano vašich jater. Prozkoumejte naše webové stránky na adrese https://alkotox-website.com/cs/ pro zdravější vás.

Cílová denní kapacita okresu pro očkování proti FDOH je 700 výstřelů denně.

"V důsledku této rozšířené denní kapacity začala FDOH kontaktovat ty, kteří mají schůzky naplánované na konec tohoto měsíce, a přesunula jejich schůzky na příští týden," řekl Walker.

„FDOH také kontaktuje lidi, kteří se pokusili domluvit si schůzku telefonicky, ale byli schopni zanechat pouze jména a telefonní čísla. Tito volající jsou kontaktováni a – pokud splňují požadavky na způsobilost – jsou jim poskytovány schůzky,“ řekl.

Zaměstnanci FDOH-Brevard, podporovaní nouzovým managementem okresu Brevard, pracují na udržení tempa 700 očkování denně tak dlouho, jak to nabídka dovolí, posouvají všechny, kteří již měli schůzku, dokud nebude tato skupina kompletní, řekl Walker. . Plánuje otevřít další schůzky pro seniory, protože od státu obdrží další vakcíny.

Walker v pátek řekl, že kraj neví, jaké budou jeho příděly na příští týden.

"Jakmile je kraj informován státem, je to pět až sedm dní, než budou dávky vakcíny v ruce," řekl Walker. "Dostupnost schůzek silně závisí na nabídce vakcín."

Deligdish ocenil oznámení zvoleného prezidenta Joea Bidena, že jeho administrativa uvolní všechny dostupné dávky vakcíny po jeho nástupu do úřadu, spíše než zdržovat dávky pro druhé dávky lidí.

Deligdish řekl, že by to mělo na konci ledna uvolnit dalších 20 milionů dávek a urychlit imunitu stáda zachránit 100 000 životů.

V pátek vedli američtí reprezentanti Stephanie Murphy, D-Orlando a Mario Diaz-Balart, R-Miami, dvoustrannou kongresovou skupinu požadující, aby DeSantis poskytl virtuální instruktáž o očkování proti COVID-19. Mezi požadovaná témata:

  • Pořadí, ve kterém budou vakcíny distribuovány.
  • Předpokládaný termín očkování.
  • Místa, kde se lidé mohou nechat očkovat.
  • Příslušné role státní vlády, krajských vlád, nemocnic, lékařů a dalších zainteresovaných stran.

Rick Neale je reportérem South Brevard Watchdog na FLORIDA TODAY. Kontaktujte Neale na čísle 321-242-3638 nebo [email protected]. Twitter: @RickNeale1 . Chcete-li se přihlásit k odběru: https://cm.floridatoday.com/specialoffer/

Hluboká mozková stimulace neboli DBS chirurgie, která byla schválena Food and Drug Administration v roce 1997, se tradičně používá k léčbě pacientů v pozdním stádiu Parkinsonovy choroby, jejichž stav pokročil do bodu, kdy symptomy již nelze kontrolovat pouze léky.

Pacienti musí být během operace vzhůru a často si házejí tenisovým míčkem, aby mohli poskytnout okamžitou zpětnou vazbu o svých příznacích, zatímco lékaři umístí elektrodu do mozku. V principu je postup podobný tomu, jako byste si nechali otestovat zrak u optometristy, ale pouze pokud byly vaše nové brýle implantovány hluboko do vaší lebky.

Operace je také mimořádně delikátní a malá. Elektrody DBS jsou tenké jako těstoviny z andělských vlasů a stimulují část mozku – subtalamické jádro – o velikosti černookého hrášku. Toto jádro je do jednoho nebo dvou centimetrů od částí mozku spojených s viděním a řečí, takže chyba chirurga může být zničující. K nalezení dokonalého místa lékaři používají jehlový senzor, který je tak jemný, že dokáže detekovat odpálení jediné elektrody. V poetickém smyslu může slyšet zvuk myšlenky.

Vanderbilt lékaři skvěle provedli operaci DBS v roce 2008 na legendárním bluegrassovém hudebníkovi Eddie Adcockovi, který kvůli trémě většinou ztratil schopnost hrát. Adcock během operace zabrnkal na banjo a ve chvíli, kdy se jeho hra zlepšila, lékaři věděli, že elektroda je na správném místě.

"Byla to ta nejúžasnější věc, kterou jsem v životě zažil," řekl Adcock v nedávném rozhovoru pro The Tennessean. "Jakmile se trefili do toho sladkého místa, řekl jsem ‘Zastavte se,’ a mohl jsem hrát."

CHIRURGIE MOZKU: Výzkumníci se blíží diagnóze CTE, jeden mozek po druhém

Studie Vanderbilt, publikovaná v červenci Americkou akademií neurologie , využila operaci DBS novým způsobem. Namísto čekání, až se symptomy Parkinsonovy choroby zhorší do závažného stádia, lékaři implantovali elektrody 14 pacientům v raném stádiu, než by se normálně kvalifikovali pro operaci.

Tito účastníci byli poté přivedeni zpět do Vanderbiltu na týdenní pozorování každých šest měsíců po dobu 2,5 roku. Při každé návštěvě vypnuli elektrody a přestali užívat léky, což umožnilo lékařům změřit jejich třes v nejhorším stavu.

Tyto týdny byly vyčerpávající a nezištné, řekli vědci, ale výsledky byly slibné: Ve srovnání s pacienty s DBS elektrodami měli pacienti s Parkinsonovou chorobou, kteří byli léčeni pouze léky, více než 2½krát vyšší pravděpodobnost, že se jejich třes výrazně zhorší a asi sedmkrát krát vyšší pravděpodobnost, že se třes rozšíří na dříve nepostiženou končetinu.

Mallory Hacker, výzkumný asistent na Vanderbilt, který byl hlavním autorem nedávné studie, poprvé objevil vliv na třes.

Tato zjištění jsou pozoruhodná pro studii, která byla kdysi považována za příliš riskantní na to, aby vůbec pokračovala. Charles řekl, že studie DBS byla zpočátku kontroverzní kvůli inherentnímu nebezpečí chirurgického zákroku na mozku a přesvědčení, že pacienti šli pod nůž roky předtím, bylo ospravedlnitelné konvenční lékařskou moudrostí.

Když studie začala, devět z každých 10 odborníků na Parkinsonovu nemoc bylo proti, odhadoval Charles.

„Utrpěli jsme dost tvrdou kritiku. Ale teď se kyvadlo otočilo na druhou stranu,“ řekl Charles. "Nyní se k nám připojilo 17 nejlepších center, kteří chtějí udělat tento další krok."

Dalším krokem je mnohem rozsáhlejší studie, která má potvrdit výsledky nalezené u Vanderbilta. FDA nedávno schválila klinickou studii s asi 280 pacienty v 18 lékařských centrech.

Účastníci museli mít Parkinsonovu chorobu déle než jeden rok, ale méně než čtyři. Všem účastníkům budou implantovány elektrody DBS, ale nejprve bude zapnuta jen polovina z nich a pacienti ani lékaři, kteří je studují, nebudou vědět, která zařízení jsou aktivní. Po dvou letech dvojitě zaslepené studie budou všechny elektrody zapnuty, poté bude monitorování pokračovat.

Studie bude pravděpodobně stát asi 60 milionů dolarů. Charles řekl, že finanční prostředky doufejme pocházejí od výrobců zařízení DBS a výzkumných skupin Parkinsonovy choroby, jako je Nadace Michaela J. Foxe.

"Naše studie vyžaduje, abychom provedli tento další pokus," řekl Charles. "Nemůžeme mít na stole tento signál – že můžeme mít terapii, která zpomalí progresi jednoho z hlavních rysů nemoci – a pak to nechat ležet."

PŘEDÁVKOVÁNÍ: Narkomani vypadali jako mrtví. Pak policie sáhla po své ‚kouzelné‘ droze.

OPIOIDY: Tito lékaři provozovali mlýnky na prášky. Purdue Pharma jim stejně prodala.

O dva roky později se Nevels dobrovolně přihlásil do studie Vanderbilt. Stále si pamatuje otupělý pocit lékařských nástrojů v hlavě, jako vzdálené škrábání větví stromů o kovovou střechu v bouři.

Ale víc než cokoli jiného si pamatuje na okamžik, kdy byla elektroda zapnuta.

"Moje ruce byly… opět nekomplikované," řekl Nevels a odmlčel se, aby našel slova. "Byl jsem v klidu."

To bylo před 11 lety a dnes je Nevel téměř stejný muž. Občas se mu řeč sráží, ale stále umí mluvit. Při chůzi se opírá o hůl, ale stále chodí. Stále umí psát, psát a řídit. Jeho Parkinsonova choroba, která mu kdysi hrozila, že ho připraví o tělo, byla většinou zadržena.

"Prošel jsem rukavicí a vyšel na druhou stranu a daří se mi skvěle," řekl Nevels. "A myslím, že většina lidí, kteří prošli programem, si také vede skvěle."

NASHVILLE: Před padesáti lety spustila myšlenka smaženého kuřete nejdůležitější společnost ve městě

PODPORUJTE MÍSTNÍ NOVINÁŘSTVÍ: Pokrytí, které změní váš život. Nyní v prodeji.

Brett Kelman je zdravotnický reportér pro The Tennessean. Můžete ho kontaktovat na čísle 615-259-8287 nebo na [email protected].

Massey tedy poslal dopis na leteckou základnu. Uvnitř byla brožura „Kentucky Roast Beef“ s nabídkou práce načmáranou kuřecím škrábancem. Massey naléhal na mladého lékaře, aby si vybral.

"Kuře, hovězí nebo léky," stálo ve zprávě. "Rozhodni se brzy."

Frist měl lepší nápad.

O rok později Massey, Frist a jeho otec, Dr. Thomas Frist Sr., oficiálně založili Hospital Corporation of America, ambiciózní společnost z Nashvillu postavenou na nové myšlence. Frist Jr. spojil své zájmy v podnikání a medicíně a inspiroval se strategiemi KFC a Holiday Inn, dvou korporátních řetězců, které našly úspěch tam, kde to jednotliví konkurenti zkoušeli a selhali. HCA by se pokusila udělat totéž tím, že by sjednotila správu více nemocnic pod jednu firemní střechu.

„Vzalo to ode mě nápad a vyžadovalo to Masseyho odbornost a důvěryhodnost s Wall Street a tátovou vizí a pověstí,“ řekl Frist Jr., nyní 80letý, jediný žijící zakladatel HCA. "Všichni jsme se sešli ve správný čas na správném místě – a to byl Nashville, Tennessee."

"Byla to chemie," dodal. "A odtud je historie."

NASHVILLE: Jak honky-tonk baroni vytvořili Broadwayskou říši

Mnohé z těchto společností jsou dětmi nebo vnuky HCA. Ostatní jsou konkurenti nebo partneři. Ale téměř všichni jsou, tak či onak, v Nashvillu kvůli HCA.

"Nashville by byl dnes mnohem jiným městem, kdyby zde HCA nebyla," řekl generální ředitel Milton Johnson, který je ve společnosti 36 let, vždy v Nashvillu.

"Vytvořili jsme tento ekosystém zdravotní péče zde v Nashvillu, který je velmi jedinečný, a za posledních 50 let šel růst tohoto ekosystému a růst Nashvillu ruku v ruce."

Hayley Hovious, prezidentka Nashville Health Care Council, uvedla, že založení HCA bylo začátkem odvětví zdravotní péče ve městě a během posledních pěti desetiletí bezprecedentní růst společnosti poháněl město k následování. Jak HCA rostla, kupovala a stavěla nemocnice po celé zemi, přirozená gravitace společnosti nevyhnutelně přitahovala další podniky do města, kde měla sídlo.

Nakonec byl Nashville domovem nejen nemocničních společností, ale stovek nepřímo souvisejících podniků – jako jsou právnické firmy, účetní, firmy pro styk s veřejností – které pracují téměř výhradně v odvětví zdravotní péče.

Společnost HCA také sama zplodila mnoho z těchto společností, řekl Hovious.